Čistiace prostriedky pre starostlivosť o drez

( množstvo produktov: 2 )

Čistenie drezov

Pri vybavovaní kuchyne dbáme na to, aby kupované vybavenie bolo čo najkvalitnejšie a slúžilo mnoho rokov. Kuchynský drez a batéria je zariadenie, ktorému sme tiež začali venovať väčšiu pozornosť. Či už zvolíme nerezovú oceľ, žulový kompozit alebo keramiku, na ich udržanie v dobrom stave je nevyhnutné každodenné čistenie a pravidelná starostlivosť. Napriek zdaniu tieto činnosti nevyžadujú veľa času ani úsilia, ale najdôležitejšia je pravidelnosť. Základom je jednoducho umyť jemným umývacím prostriedkom, napr. saponátom na riad a vytrieť do sucha mäkkou handričkou, najmä v prípade oceľových drezov, aby nezostali žiadne škvrny. Odporúča sa to robiť každý deň. Hlavnou príčinou vzniku škvŕn a usadenín sú škvrny od potravín a taktiež usadeniny vodného kameňa spôsobené tvrdosťou vody. Ak ich zanedbáte, nahromadí sa a horšie sa odstraňujú.

Ako udržiavať keramický drez?

Áno, je to pravda, keramika je odolný, trvanlivý a hygienický materiál odolný proti poškriabaniu. Jeho povrch je hladký, bez pórov, takže nečistoty a tekutiny nie sú absorbované. Tým sa znižuje tvorba škvŕn a zafarbenie. Keramické drezy sa preto veľmi ľahko čistia, to však nič nemení na tom, že na udržanie tohto stavu po mnoho rokov je nutné každodenné čistenie a raz za čas dôkladná údržba. Každý výrobok má svoje individuálne vlastnosti, ochranné nátery a vlastnosti súvisiace s výrobnou technikou, preto je najlepšie, keď používame výrobky odporúčané výrobcom. Pri bežnom každodennom čistení keramického drezu budete potrebovať mäkkú stranu hubky, umývací prostriedok, vodu a jemnú utierku z mikrovlákna, pretože na konci by ste mali povrch utrieť do sucha, aby ste predišli šmuhám. Nie je nič jednoduchšie ako to! Hoci dbáme na čistotu našej kuchyne, môže sa niekedy stať, že nám chýba pravidelnosť alebo je treba voda v kohútiku veľmi tvrdá. Potom sa môžu objaviť odolné usadeniny vodného kameňa. Ako s nimi zaobchádzať, aby nedošlo k poškodeniu keramického povrchu? BLANCO CeraCare je špeciálna pasta na keramické drezy. Čistí, leští a udržuje. Rozpúšťa mastnotu a usadeniny vodného kameňa. Je to ekologický produkt, obsahuje organické zložky, ktoré sú biologicky rozložiteľné. Stačí naniesť trochu pasty na mäkkú navlhčenú hubku a krúživými pohybmi vyčistiť povrch drezu. Nechajte ju niekoľko minút pôsobiť a potom ju dôkladne opláchnite vodou. Túto údržbu odporúča BLANCO vykonávať každé 3-4 týždne.

Máte drez s povrchom PuraPlus?

Odporúča sa pravidelná údržba náteru, aby sa zachovali jeho hydrofóbne vlastnosti a obmedzil sa každodenný vznik vápenných škvŕn. Na tento účel ponúka spoločnosť BLANCO dvojzložkový ošetrujúci prípravok BLANCO PuraPlus Liquid Set. V prvej fáze pridajte na utierku z mikrovlákna trochu štartéra a drez rovnomerne utrite. Potom povrch keramického drezu dôkladne osušte mäkkou handričkou. Je čas na druhý krok a aplikáciu lieku PuraPlus Liquid. Nalejte malé množstvo na papierovú utierku a krúživými pohybmi votrite do umývadla. Počkajte 10-15 minút a nakoniec keramiku vyleštite mäkkou handričkou, najlepšie z mikrovlákna, aby na nej nezostali šmuhy. Pamätajte, že aj ten najodolnejší a najkvalitnejší materiál sa môže poškodiť, pokiaľ s ním zaobchádzate nesprávnym spôsobom. Nikdy nepoužívajte prášky alebo mlieka s čistiacimi časticami, neodporúčajú sa ani agresívne a vysoko koncentrované čistiace prostriedky na potrubí. Vždy používajte mäkkú handričku a vyhnite sa drôteným kefám a tvrdým hubkám.

Ako čistiť a udržiavať granitový drez Silgranit?

Silgranitový kompozit je z 80% tvorený veľmi tvrdou žulou, čo prispieva k jeho výnimočnej trvanlivosti a mechanickej odolnosti. Vďaka vysokej hustote hlavnej zložky je materiál veľmi príjemný, hladký na dotyk a misy drezu sa veľmi ľahko čistia. Silgranit je odolný voči zafarbeniu; iba silne zafarbené potraviny, farbivá a veľmi tvrdá voda môžu na povrchu drezu zanechať stopy zafarbenia a vápenaté škvrny. To všetko je možné odstrániť bez väčších ťažkostí av krátkom čase. Nemohli sme sa zaobísť bez zmienky o pravidelnosti starostlivosti o dobrý stav vášho drezu Silgranit. Prinajmenšom každodenné utieranie a sušenie nie je ťažké ani namáhavé a môže zabrániť usadzovaniu vodného kameňa okolo kuchynskej batérie alebo sitka. Pokiaľ varíte červenú repu a vodu vypúšťate do drezu alebo ste kávovú usadeninu len nasypali priamo do komory, oplatí sa postarať sa o prípadné zafarbenie, ktoré sa pri takto silne zafarbených výrobkoch môže objaviť. Použite mäkkú stranu hubky, prostriedok na umývanie riadu a po dokončení škvrny odstráňte. Tieto malé kroky sa vám v budúcnosti oplatia! Každých pár mesiacov výrobca odporúča dôkladné čistenie a údržbu. Na tento účel bol vyvinutý sprej BLANCO Antikalk, ktorý je určený na odstraňovanie usadenín vodného kameňa. Jeho zloženie je tak jemné, že s ním môžete vyčistiť aj kuchynskú batériu. Nastriekajte prípravok Silgranit, počkajte päť minút, rozotrite špongiou, opláchnite a vytrite dosucha. Pre dlhotrvajúce zaschnuté škvrny a nečistoty použite prášok BLANCO Activ. Odstraňuje zanedbané škvrny od kávy, čaju a zeleniny. Uzavrite vypúšťaciu zátku, vysypte obsah vrecka do priestoru drezu a rozpustite ho v horúcej vode. Môžete použiť prevarenú vodu z rýchlovarnej kanvice. Vezmite malé množstvo roztoku a rozotrite ho na okraje drezu a odkvapkávača, aby ste vyčistili aj tieto časti. Prípravok by mal pôsobiť minimálne dve hodiny, po uplynutí tejto doby prášok opláchnite a drez a odkvapkávač vytrite do sucha mäkkou handričkou.

Oceľové drezy - ako čistiť a ošetrovať nerez?

Nový, čerstvo zakúpený oceľový drez poteší oko svojim leskom a hladkým povrchom. Stojí za to vynaložiť nejaký čas a energiu na udržanie tohto stavu. Každé 3 až 4 týždne používajte ošetrujúce produkty určené výrobcom. Výnimkou sú drezy vyrobené z ocele Durinox alebo s matným, kartáčovaným a dekoračným povrchom, nepoužívajte leštiace prostriedky, pretože sú citlivejšie na drhnutie. Pre všetkých ostatných je BLANCO POLISH vynikajúcim prostriedkom na odstraňovanie škrabancov, usadenín vodného kameňa, znižuje výskyt odtlačkov prstov a dodáva lesk. Navyše pôsobí ako ochranná vrstva pre budúcnosť. Ako to použiť? Naneste kvapku leštidla na mäkkú stranu hubky a utrite povrch drezu pozdĺž smeru kefovania ocele, vyhnite sa krúživým pohybom! To je dôležité najmä pre saténový povrch. V opačnom prípade môže dôjsť k trvalým zmenám štruktúry alebo lesku. Nakoniec dôkladne opláchnite a osušte a leštite, kým sa nezbavíte šmúh. Ako odstrániť odolné usadeniny vodného kameňa na oceľovom dreze? Prirodzenou cestou je použitie roztoku octu s vodou v pomere 1:10. Pokiaľ to nepomôže, vyskúšajte BLANCO Antikalk, ktorý čistí jemne, ale účinne.

pixel