Čističe digestorov

( množstvo produktov: 1 )

Ako vyčistiť mastný odsávač pár okamihov, aby správne fungoval?

Hlavnou úlohou odsávača pár je odstraňovať výpary vznikajúce pri varení. Digestor nasáva a vypúšťa vzduch. Aby však proces vetrania prebiehal hladko, je potrebné odsávač pár pravidelne čistiť. Tento proces je jedným z najmenej očarujúcich krokov čistenia v každej kuchyni. Prečo? Pretože je veľmi ťažké zbaviť sa nečistôt, ktoré sa usadzujú na kryte, vetracích mriežkach a tiež na filtroch. Ako sa s nimi vyrovnávate?

V prvom rade by ste si mali zvyknúť pravidelne čistiť odsávač pár. Takto nemusíte bojovať so zaschnutými usadeninami, ktoré sa ťažko odstraňujú. A nejde len o dôkladné týždenné čistenie - spotrebič stačí utrieť po každom použití - najmä pri vyprážaní a varení bez pokrievky. Pravidelne kontrolujte stav povrchového pletiva. Dôkladné čistenie odsávača pár by sa malo vykonávať aspoň raz mesačne. Musíte pamätať na vonkajšie aj skryté prvky - digestor s mastným povlakom nevyzerá veľmi esteticky, zatiaľ čo špinavý interiér bráni jeho správnemu fungovaniu. Poznáme aspoň niekoľko spôsobov čistenia odsávača pár. Rozhodnite sa, ktorý z nich je vhodný pre váš spotrebič a pre materiál, z ktorého bol vyrobený. Pred čistením odpojte odsávač pár od elektrickej siete. Oplatí sa tiež dbať na ochranu rúk a používať napríklad gumené rukavice.

Odporúčané spôsoby čistenia odsávača pár:


1. Voda s pridaným čistiacim prostriedkom.
Na účinné čistenie odsávača pár nemusíte používať špeciálne čistiace prostriedky, najmä ak ho čistíte pravidelne. Na odstránenie nečistôt stačí trochu teplej vody a čistiaceho prostriedku. Všetky znečistené časti odsávača pár jednoducho utrite handričkou alebo špongiou navlhčenou roztokom.


2. Voda s octom
Ďalším spoľahlivým spôsobom, ako sa zbaviť nečistôt z vnútra kapoty, je postriekať ju zmesou vody a octu. Po nastriekaní a ponechaní asi 10 minút ho môžete dôkladne vyčistiť tvrdou stranou špongie a nakoniec ho utrieť do sucha.


3. Jedlá sóda
Ak je náš digestor špinavý a mastný aj na povrchu, najlepšie je použiť vopred pripravenú pastu z jedlej sódy. Naneste pastu na znečistené miesta, zľahka ju rozotrite po povrchu a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Potom ho umyte vlhkou handričkou, kým nezmiznú biele zvyšky.


4. Detský olej
Veľmi účinným riešením pre digestory z nehrdzavejúcej ocele je použitie obyčajného detského oleja. V prípade väčších mastných škvŕn ako zvyčajne jednoducho naneste na tieto miesta špongiu alebo handričku namočenú v olivovom oleji, aby sa škvrny rozpustili, a potom špinu utrite, aby ste odstránili zvyšky oleja.


5. Podomácky vyrobené chemikálie
Niekedy nemáme inú možnosť, ako použiť hotové výrobky na čistenie odsávača pár. V prípade škvŕn môžete použiť bežnú hubku, ale nezabudnite, že nezmatníte vysoko lesklý povrch spotrebiča. Na bežné mastné nečistoty odporúčame špeciálne odmasťovače, ktoré sú k dispozícii vo forme spreja. Tie veľmi účinne odstraňujú zvyšky mastnoty a nečistôt. Na odstránenie dlhodobo odolných nečistôt odporúčame účinný penový čistiaci prostriedok.

Pri vykonávaní uvedených prác nezabudnite chrániť svoje telo vrátane zraku a vetrať miestnosť, v ktorej ich vykonávate.

pixel