Digestory zabudovateľné do pracovnej dosky

( množstvo produktov: 9 )

Digestory výsuvné z pracovnej dosky - najnovšia inovácia v oblasti kuchynských odsávačov pár

Digestory zabudovateľné do pracovnej dosky sú jednou z najzaujímavejších inovácií v oblasti kuchynských spotrebičov. Ide o inovatívny konštrukčný prístup, pretože sa zmenilo miesto inštalácie odsávača pár. Už sa neinštaluje nad varnú dosku alebo vedľa nej, ale umiestňuje sa do pracovnej dosky alebo nad ňu vedľa varnej dosky. Niektoré modely odsávačov pár sú natrvalo zabudované do pracovnej dosky (vedľa varnej dosky), zatiaľ čo iné sa pri pohlcovaní výparov iba vysunú z pracovnej dosky. Digestor môže byť integrovaný aj s varnou doskou. Vďaka tesnej blízkosti nádob sú tieto odsávače mimoriadne účinné a absorbujú výpary s rýchlosťou až 4 m/s.
Odsávače pár na pracovnej doske pracujú v uzavretom režime. Sú blízko varnej dosky a rýchlo a účinne absorbujú pachy a mastnotu z pripravovaného jedla. Je to preto, že vzduch musí prejsť oveľa kratšiu vzdialenosť od hrnca k odsávaču pár ako pri tradičných spotrebičoch umiestnených nad sporákom.

Výhody digestorov na pracovnej doske

Z mnohých výhod takéhoto riešenia môžeme spomenúť:
Úspora miesta - odsávače pár sa inštalujú do kuchynskej linky, takže nezaberajú veľa miesta. To je ideálne pre malé kuchyne alebo obývacie izby s kuchynským kútom. Takto ušetrený priestor môžete využiť na ďalšie skrinky alebo iné kuchynské spotrebiče.
Zaujímavý dizajn - odsávač pár namontovaný na pracovnej doske dodáva našej kuchyni jedinečný a inovatívny nádych. Je to nenápadný pomocník, ktorý navyše vyzerá veľmi štýlovo.
Účinnosť - oveľa vyššia ako u tradičných modelov odsávačov pár. Odsávače pár na pracovnej doske môžu absorbovať približne 750 m3 výparov za hodinu.
Tichá prevádzka - odsávač pár, ktorého mechanizmus je úplne skrytý v kuchynskej skrinke, nie je podľa definície príliš hlučný. Môžete ho teda používať kedykoľvek počas dňa, večer a dokonca aj v noci bez toho, aby ste sa museli obávať rušenia ostatných členov domácnosti.

Má odsávač pár na pracovnej doske nejaké nevýhody?

To, že neexistujú univerzálne riešenia, je známe už dlho. Typickou vlastnosťou odsávačov pár, ktorú možno považovať za nevýhodu, je ich cena. Sú niekoľkokrát drahšie ako štandardné odsávače pár. Relatívne vysoké obstarávacie náklady ovplyvňuje nielen kvalita samotného spotrebiča, ale aj inovácia a dizajn.

Samostatným problémom je technológia odsávania, ktorá vyplýva z prirodzeného obmedzenia odsávačov pár na pracovnú dosku vo vzťahu k odsávačom pár nad varnou doskou, čo obmedzuje účinnosť spotrebiča v prípade vysokého riadu. Tento problém sa vyskytuje len pri naozaj vysokých hrncoch, nad 23 cm, keď odsávač pracuje na vysoký výkon, ľahko sa nasáva vzduch až do úrovne terga. Nad touto výškou však vzduch nevyhnutne stúpa a odsávač pár namontovaný na varnej doske je o niečo menej schopný zvládnuť túto úlohu ako odsávač pár namontovaný tesne nad varnou doskou.

Výber je samozrejme na vás!

pixel