Dosky na krájanie

( množstvo produktov: 38 )

Premýšľate, ktorá doska na krájanie je pre vašu kuchyňu najlepšia?

Zvyčajne máme niekoľko dosiek na krájanie rôznych veľkostí a z rôznych materiálov. Môžeme si vybrať medzi drevenými, sklenenými alebo plastovými doskami na krájanie. Výber je naozaj široký, takže ktorý si kúpiť?

Drevené dosky na krájanie, plastové dosky na krájanie a sklenené dosky na krájanie

Drevená doska na krájanie je najtradičnejšou voľbou. Drevo je prírodný materiál, ktorý sa v domácnosti používa už stáročia a je známy svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami; na jeho povrchu sa baktérie nemnožia a sú neutralizované. Dosky na krájanie z bukového dreva, jaseňového dreva alebo orechového dreva sú veľmi tvrdé, a preto odolné! Pri správnej starostlivosti vydržia dlhé roky používania. Ďalšou dôležitou výhodou je, že nože na drevo sa pri rezaní netupia. Len nezabudnite, že drevené dosky na krájanie nemožno umývať v umývačke riadu, a aby ste ich udržali v dobrom stave, mali by ste ich z času na čas posypať soľou - tá odstraňuje nepríjemné pachy a pôsobí antibakteriálne, a namazať ich jedlým olejom - tak, aby bola buková, orechová alebo bambusová doska impregnovaná. Občas trochu námahy a doska vydrží dlhšie! Spoločnosť Villeroy & Boch vyrába dosky na krájanie z bukového dreva, amerického orecha, ktoré je mimoriadne tvrdé a elegantné. Tmavý odtieň orechového dreva sa krásne hodí k tmavým granitovým umývadlám aj k bielym klasickým keramickým umývadlám. Drevo do kuchyne je univerzálnym doplnkom pre každého!

Plastová doska na krájanie

Plastové dosky sú druhou najčastejšou voľbou po drevených doskách... Nemajú prirodzený antibakteriálny povlak, preto si vyžadujú väčšiu starostlivosť pri čistení a údržbe. Pozitívom je, že plastové dosky na krájanie možno umývať v umývačke riadu a používať silnejšie čistiace prostriedky, ktoré pomôžu zničiť všetky baktérie. Väčšina plastov používaných na výrobu dosiek na krájanie neabsorbuje pachy, čím sa líši od drevených dosiek na krájanie.
Plast je ľahký materiál, ale je aj pomerne mäkký, takže po dlhšom používaní sa na ňom môžu vytvoriť škrabance a môže sa stať menej estetickým. Preto sa oplatí vybrať kvalitný plast s vyššou tvrdosťou, aby vydržal dlhšie. Mäkkosť materiálu zabraňuje otupeniu nožov pri kontakte s plastovou doskou na krájanie. S modernými plastmi sa ľahko pracuje a môžu mať rôzne tvary a farby. Oplatí sa zaobstarať si niekoľko krájacích dosiek rôznych farieb a priradiť každej z nich kontakt s rôznymi potravinami. Na zeleninu, mäso, mliečne výrobky... pomôže vám to udržať lepšiu hygienu v kuchyni!
Niekoľko modelov dosiek na krájanie BLANCO je vyrobených z bieleho plastu a bukového dreva a sú prispôsobené pre drezy klasicky zapustené do pracovnej dosky s jednou miskou a odkvapkávačom. Dosku na krájanie možno voľne posúvať po okrajoch drezu, čo zaručuje voľnosť pohybu počas kuchynskej práce. Dosky na krájanie sú kompatibilné s oceľovými granitovými drezmi BLANCO METRA, BLANCO ZIA, BLANCO LANTOS CLASSIC.

Doska na krájanie z tvrdeného skla

Poslednou alternatívou sú sklenené dosky na krájanie. Sú vyrobené z odolného tvrdeného skla a sú veľmi tvrdé. Nanešťastie otupujú aj kuchynské nože. Hlavnou výhodou sklenených materiálov je, že sú hygienické, antibakteriálne a predovšetkým sa ľahko čistia. Okrem toho možno dosky na krájanie z tvrdeného skla umývať v umývačke riadu. Sklenená doska na krájanie neabsorbuje vodu, po umytí rýchlo schne a nezanecháva žiadnu chuť ani zápach v jedle, ktoré sa na nej pripravuje. Sklenené dosky na krájanie majú často zaujímavú grafiku, ktorá z nich robí veľmi pekné kuchynské doplnky!

V kolekcii Completo.sk nájdete mnoho modelov drevených dosiek na krájanie od spoločností Villeroy & Boch a Blanco z plastu, skla a dreva. Dosky na krájanie sa dajú ľahko prispôsobiť veľkosti a tvaru akéhokoľvek drezu! Pre okrúhle drezové misy ponúka spoločnosť BLANCO napríklad čiernu sklenenú dosku na krájanie, ktorá sa hodí k radu BLANCO RONIS, alebo bukové polkruhové dosky na krájanie pre rady BLANCO RONDOSOL, RONDOVAL a RONDOSET. Vyberte si tú správnu dosku na krájanie alebo ju priamo zlaďte so sériou drezov BLANCO alebo Villeroy & Boch, ktorú máte vo svojom interiéri!

pixel