Drviče odpadov

( množstvo produktov: 12 )

Drviče odpadu predstavujú komfort a pohodlie pri používaní v každej modernej kuchyni. Ide o nový typ spotrebiča, ktorého hlavným účelom je podporovať členov domácnosti pri udržiavaní dokonalej čistoty v kuchyni! Okrem udržiavania čistoty v kuchyni zaručujú kuchynské drviče úsporu poplatkov za odpad a nižšiu spotrebu vody. Drvič odpadu je príslušenstvo k drezu, ktoré si zamilujú všetci ľudia, pre ktorých je poriadok a funkčnosť v kuchyni to najcennejšie! Vďaka brúskam na kuchynské drezy je práca v kuchyni ešte pohodlnejšia a pracovná plocha, t. j. drez a kuchynská pracovná doska alebo kuchynský ostrovček, zostáva vždy čistá a pripravená na prácu. Vďaka svojej funkčnosti sa drviče odpadu stávajú štandardným vybavením kuchyne. Ak chcete mať doma kuchynský drvič, stačí nainštalovať moderný drvič odpadu pod drez. Drvič kuchynského odpadu sa používa na drvenie zvyškov jedla po obede alebo večeri, aby ste ich nemuseli vyhadzovať do koša. Kuchynský sekáčik rozdrví zvyšky jedla veľmi jemne do drezu, ktoré potom odtečú priamo do kanalizácie. Vďaka tejto činnosti drviča sa vo vašej kuchyni nebudú vyskytovať nepríjemné pachy. V kuchynskom mlynčeku môžu skončiť rôzne druhy potravinového odpadu. Zvyšky jedla, šupky zo zeleniny alebo ovocia, odpad z mäsa a rýb a dokonca ani kuracie kosti alebo rebrá nie sú pre mlynček desivé. A čo je najdôležitejšie, vďaka sekáčiku sa už nikdy nebudete musieť obávať upchatého drezu alebo nepríjemných zápachov z kuchynského potrubia. Vďaka drviču prechádzajú zvyšky jedla cez odtokové rúrky veľmi ľahko. Drvič odpadu je ekologický ešte v jednom ohľade! Znížite používanie plastových vriec na odpadky a nepríjemný zápach z vriec zmizne ako mávnutím čarovného prútika!

Drvič organického odpadu (kuchynský drvič)

Donedávna bola táto pomôcka známa len z amerických filmov alebo televíznych programov. V súčasnosti je na českom trhu veľmi obľúbený a čoraz častejšie sa inštaluje do domov a bytov. Stále však ide o tému, ktorá vyvoláva mnoho otázok, preto sa ju pokúsime priblížiť. Completo.sk predstavuje vo svojej ponuke drviče odpadu americkej spoločnosti InSinkErator. Od roku 1927 je popredným a prvým výrobcom tohto typu zariadení na svete. Má najdostupnejšie modely a zaručuje až 6 rokov používania. Získate špičkové technologické vybavenie so zaručeným servisom v prípade poruchy.

Ako používať drvič na organický odpad?

Väčšina otázok sa týka toho, čo môžete do drviča vhadzovať, a je pravda, že melie aj tvrdé predmety, ako sú kuracie kosti? Áno, to je pravda, ale všetko závisí aj od výkonu stroja, slabšie stroje si ťažšie poradia s veľkým a veľmi tvrdým organickým odpadom. Môžete ľahko zničiť zvyšky zeleniny, šupky alebo semená ovocia, ako sú pomaranče, broskyne, škrupiny arašidov alebo vaječné škrupiny. Bez problémov si poradí s kávovou a čajovou usadeninou. Ako vidíte, ide o klasické výrobky, ktoré sa používajú každý deň v každej kuchyni. Pozor na vláknitú zeleninu, ako je rebarbora alebo špargľa, radšej ju nakrájajte na menšie kúsky, aby sa vlákna nezamotali do prvkov drviča.

Existujú potraviny, ktoré sa nedajú mlieť v drviču?

Každé zariadenie má svoje obmedzenia, a tak je to aj v tomto prípade. Priamo z panvice nemôžete vylievať horúce tekutiny: vodu, tuky, napr. Ako už bolo spomenuté, problémom sú vlákna zeleniny, ktoré majú obzvlášť tvrdú vlákninu. Pokiaľ ide o studený alebo horúci tuk, dôvodom, prečo ho nemôžete naliať do mlynčeka, je, že sa časom hromadí v odtoku a upcháva potrubie. Tento problém súvisí s jednoduchým vylievaním tuku do odtokového potrubia. Je známe, že malé množstvo bude vždy prítomné, napríklad v jedle, ktoré bolo pripravené na tomto tuku. Preto pri spustení drviča používajte studenú vodu. Studená voda tuk stuhne a ľahšie sa rozomelie a pretlačí cez potrubie. O vaječných škrupinách a kávovej usadenine sme už písali. Mechanizmus drviča si s nimi poradí dobre, problém nastáva so samotnou domácou inštaláciou, najmä ak je stará. Ide o materiály, ktoré sa v ňom môžu hromadiť, ak sa ich nahromadí viac naraz. Aby ste tomu zabránili, je najlepšie tieto materiály do mlynčeka vkladať postupne a na prepláchnutie potrubia použiť silný prúd studenej vody. Samozrejme, je zakázané vkladať aj nepotravinárske výrobky, mlynček na ne nie je určený a môže dôjsť k ich trvalému poškodeniu.
Je veľmi dôležité, aby počas prevádzky drviča tiekol prúd studenej vody. To pomôže presunúť rozdrvené nečistoty cez odtok a potrubie, čím sa zabráni ich upchatiu.

Ako hlučné sú drviče odpadu počas prevádzky?

Existuje názor, že hluk drvičov na potraviny počas ich prevádzky je veľmi hlasný a nepríjemný pre ucho. 
Drviče odpadov InSinkErator sú v skutočnosti vybavené najnovšou technológiou na minimalizáciu hluku. Najtiššie modely sú InSinkErator Evolution s technológiou Sound Seal. Mali by sme si uvedomiť, že vnímanie zvuku je u každého človeka individuálne, určite je tento zvuk zdravotne nezávadný. Okrem toho čas, počas ktorého je drvič zapnutý na mletie odpadu, je len niekoľko minút, takže by to nemalo v žiadnom prípade vadiť. Rozdiely v intenzite zvuku môžu byť spôsobené aj materiálom, z ktorého je umývadlo vyrobené. Oceľové drezy môžu byť hlasnejšie ako keramické alebo žulové.


Ako je to s bezpečnosťou používania drviča na potraviny?

Ak sa používa v súlade s návodom na použitie a zdravým rozumom, neohrozuje zdravie a bezpečnosť používateľov. Po prvé, mlecí systém začne pracovať až po zapnutí mlynčeka. Pri vyhadzovaní zvyškov jedla nemusíte vkladať ruku do odpadkového koša, môžete si pomôcť hrncom na varenie. Drvič InSinkErator používa na mletie organických zvyškov rotory, ktoré ich otáčaním rozdrvia. Keď je zariadenie vypnuté, môžete ľahko vyčistiť odtok alebo niečo vytiahnuť bez toho, aby ste sa museli obávať porezania ostrými čepeľami.

Do ktorého drezu môžem namontovať drvič na organický odpad?

Brúsky na drezy sú v skutočnosti univerzálne výrobky, pokiaľ ide o značku a materiál, z ktorého sú vyrobené, a hodia sa na keramické, oceľové aj granitové drezy. Hlavné požiadavky sa týkajú odtoku, t. j. 89 až 101 mm, a maximálnej hrúbky dna drezu 20 mm (inak je potrebná redukcia). Preto možno povedať, že sa hodia k väčšine štandardných kuchynských drezov.

Likvidácia odpadu - čistenie:
Tri rýchle a jednoduché spôsoby čistenia a obnovy drviča.
1. Kocky ľadu, ktoré sa pri drvení roztopia.
2. Citrusové plody pomáhajú neutralizovať nepríjemné pachy. Stačí nakrájať citrón alebo pomaranč na kúsky a hodiť ich do mlynčeka. Nezabudnite na prúd studenej vody! Tvrdšie ovocné šupky vyčistia drvič od zvyškov jedla a citrusová vôňa neutralizuje zápach.
3. Rad Evolution má priehradku, ktorú možno ľahko vybrať a vyčistiť.

pixel