Filtre do digestorov

( množstvo produktov: 28 )

Ktorý filter do digestora si vybrať?

Filter digestora je komponent, ktorý zohráva mimoriadne dôležitú úlohu v každej domácnosti. Vďaka filtru sa môžeme rýchlo zbaviť nepríjemných pachov, prebytočných vodných pár alebo mastných častíc z nášho prostredia. Spôsob údržby filtra závisí od režimu, v ktorom náš odsávač pár pracuje.

Kuchynský odsávač pár plní dve základné úlohy

Prvým je absorpcia vlhkosti. Odsávač pár pracujúci v režime absorbéra pracuje v uzavretom okruhu, čo znižuje jeho účinnosť. V niektorých kuchyniach je to jediná možnosť (napr. pri absencii samostatného ventilačného potrubia). Vzduch pohltený odsávačom pár sa neodvádza von, pretože ho pohlcujú špeciálne filtre (zvyčajne papierové filtre, ale pri tejto možnosti sa okrem štandardných modelov proti mastnotám vyžadujú aj uhlíkové filtre).

Druhou funkciou je režim odsávania vzduchu. Používa sa na odstraňovanie pachov a nečistôt vznikajúcich pri varení. Odsávač pár pracuje v otvorenom režime a vzduch je odvádzaný mimo kuchyne. Aby odsávač pár správne fungoval, musí byť pripojený k vzduchovému kanálu. V tomto prípade sa zvyčajne používajú kovové filtre, ktoré sa zvyčajne dajú umyť pod tečúcou vodou (dokonca aj v umývačke riadu).

Kritériá výberu správneho filtra

Pri výbere optimálneho typu a modelu filtra by sme sa mali najprv riadiť pokynmi a odporúčaniami výrobcu. Výrobcovia odsávačov pár zvyčajne ponúkajú filtre určené pre konkrétne modely. Ak si nie ste istí, ktorý filter vybrať, tieto informácie nájdete na obale spotrebiča alebo v návode na obsluhu spotrebiča.

Typy filtrov pre odsávače pár

Najbežnejšie možnosti filtrovania sú tieto:


textilné – účinne zadržiavajú mastnotu a nečistoty a mali by sa vymieňať v priemere každý štvrťrok. Medzi jednorazové filtre patria špeciálne papierové a akrylové filtre. Sú vyrobené zo syntetických vlákien a vyznačujú sa vysokou savosťou;

kovové - vyrobené z chrómovej nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka. Ich konštrukcia pripomína viacvrstvovú sieť s hustou väzbou. Pri správnej údržbe ich možno používať dlhšie.

Filtre s aktívnym uhlím sú voliteľným príslušenstvom pre odsávač pár. Ak chcete zabezpečiť skutočne čistý vzduch v kuchyni, oplatí sa zvážiť ich kúpu, pretože okrem čistiacej funkcie fungujú aj ako pohlcovač pachov. Základné modely sa však vzhľadom na ich chemické vlastnosti nedajú čistiť tradičným spôsobom, ako je to v prípade bežných filtrov. Čas, po ktorom je potrebné ho vymeniť, závisí najmä od intenzity používania.

Plazmové filtre sú moderným riešením. Približne 20 cm v priemere a 30-40 cm vysoké. Filter by mal byť nainštalovaný na hornej strane motora v mieste ventilačného kanála. Filter nie je potrebné spúšťať - ak snímač prietoku vzduchu zaznamená pohyb, filter začne svoju činnosť. Vyznačuje sa vysokou účinnosťou a citlivosťou (absorbuje výpary, aj keď si to nevšimnete). Podstata činnosti plazmového filtra spočíva v elektrostatickej mikrobatérii, ktorá rozkladá častice znečisteného vzduchu a čistí ho až s 99,9 % sterilitou. Okrem toho sa odstraňujú baktérie, vírusy a vlhkosť.

pixel