Motory / ventilátory pre digestory

( množstvo produktov: 8 )

Prevádzku digestora umožňuje elektromotor, ktorý je zvyčajne umiestnený vo vnútri spotrebiča. Mnohé modely odsávačov pár ponúkajú možnosť pripojenia externého motora, takže odsávač pár pracuje v kuchyni prakticky bezhlučne, pričom externá turbína je namontovaná mimo miestnosti.
V bežnom odsávači pár sa úroveň generovaného hluku zvyšuje alebo znižuje v závislosti od zvoleného režimu prevádzky, t. j. od jeho intenzity (každý prevodový stupeň motora generuje určitú hodnotu decibelov - skrátka, čím vyšší prevodový stupeň, tým hlasnejšia prevádzka). Ak sa však rozhodnete nainštalovať závesný motor, aby ste sa oddelili od zdroja hluku, situácia sa radikálne zmení a vaša kuchyňa bude úplne tichá.

Prevádzka externého motora odsávača pár

Vonkajší motor je namontovaný mimo odsávača pár. Rozlišuje sa medzi vonkajšími motormi odsávačov pár inštalovanými v budove alebo mimo nej. Vnútorné motory môžete umiestniť do garáže, na podkrovie, do pivnice alebo do inej málo využívanej miestnosti, kde nebudete rušení prevádzkou motora. Turbína je pripojená k odsávaču pár elektrickým káblom a jednotka sa zapína a vypína z tejto úrovne. Vonkajšie turbíny namontované mimo budovy zahŕňajú fasádne a strešné motory.

Výhody externých motorov digestorov

Montáž externého motora na odsávač pár vedie k zníženiu hlučnosti jeho prevádzky na absolútne minimum. Po zapnutí (tlačidlom alebo diaľkovým ovládaním) začne motor pracovať v inej miestnosti alebo mimo budovy. Odsávač pár potom takmer nepočuteľne nasáva vzduch do kuchyne. Túto výhodu nemožno preceňovať, pretože úroveň produkovaného hluku (okrem účinnosti) je kľúčovým parametrom pri výbere konkrétneho modelu odsávača pár. To znamená, že môžete variť pohodlne bez zbytočného hluku aj pri najvyšších otáčkach motora, a pritom rýchlo odstrániť vlhkosť, mastnotu a nepríjemné pachy z kuchyne. Je to tiež ideálne riešenie pre kuchyne, kde každodenné činnosti v kuchyni nerušia ostatných členov domácnosti vo vedľajšej miestnosti.

pixel