Nástenné / komínové digestory

( množstvo produktov: 140 )

Nástenné odsávače pár sú známe aj ako komínové odsávače pár. Toto sú tie najvšestrannejšie digestory! Hodia sa prakticky do každého štýlu a interiéru. Valcové odsávače pár alebo odsávače pár v tvare T sú veľmi elegantné a nadčasové. Nástenný odsávač pár môže fungovať ako komínový odsávač pár alebo ako pohlcovač, čím sa v kuchyni vytvorí uzavretý okruh. V druhom prípade sa uistite, že je súčasťou odsávača pár filter na drevené uhlie, alebo si kúpte filter určený pre odsávač pár.

Obdĺžnikové nástenné odsávače pár, uhlové nástenné odsávače pár a okrúhle nástenné odsávače pár... prispôsobte si nástenný digestor podľa farby, aby ladil s vaším interiérom

Na Completo.sk nájdete nástenné odsávače pár v niekoľkých farebných variantoch. Vyberte si vysnívanú kapotu: bielu, čiernu, striebornú, medenú alebo zlatú. Nástenné digestory dokonale zapadnú do každého interiéru a dodajú mu osobitý charakter. K dispozícii sú inštalačné šírky od 40 do 90 cm. Okrem zjavnej funkcie je nástenný digestor fantastickým dizajnovým prvkom kuchyne.

V akej výške máme nainštalovať nástenný odsávač pár?

V závislosti od modelu a odporúčaní výrobcu by mal byť nástenný odsávač pár nainštalovaný v určenej výške. Predpokladá sa, že priemerná výška nad plynovým sporákom je: 70 - 75 cm. Nad elektrickou varnou doskou: 60 - 70 cm. Nesprávne umiestnenie odsávača pár negatívne ovplyvní jeho výkon. Minimálna výška sa určuje podľa typu varnej dosky alebo sporáka. Pred inštaláciou si vždy prečítajte návod na použitie.

Prečo je kuchynský digestor nevyhnutný?

Vo funkčnej kuchyni by nemal chýbať odsávač pár. Jeho úlohou je odstraňovať zápach, odstraňovať vlhkosť a absorbovať mastnotu a iné látky zo vzduchu. Odsávač pár zvyšuje komfort pri varení a zabraňuje kondenzácii vody na oknách. Ak nemáte odsávač pár, všetky výpary z varenia sa usadzujú na nábytku, stenách a textíliách. Je dôležité, aby odsávač pár zodpovedal vášmu štýlu varenia. Účinnú prevádzku zabezpečí odsávač pár, ktorý je široký aspoň ako plynový sporák/elektrická varná doska alebo širší (+10/20 cm).

pixel