Odtokové kryty / mriežky / sitká / podložky do drezov

( množstvo produktov: 16 )

Priestor okolo drezu je jedným z najstrategickejších, ale aj najcitlivejších miest v našej kuchyni. Pohodlie pri príprave jedla, ale aj pri následnom upratovaní do veľkej miery závisí od používania praktického príslušenstva. Použitie správneho príslušenstva nepochybne zvýši funkčnosť drezu a predĺži jeho životnosť.

Príslušenstvo na predĺženie životnosti drezu

Miestom, ktoré je obzvlášť vystavené všetkým typom mechanických poranení, je dno komory drezu. Postupne sa na nej objavujú drobné škrabance a iné mikropoškodenia spôsobené kontaktom s ostrými príbormi a hranami hrncov a panvíc. Dno drezu možno chrániť gumovou mriežkou alebo plastovou podložkou.

Príslušenstvo na uvoľnenie potrubia

Drez je vrcholom celého kuchynského vodovodného systému, pretože práve on je viditeľný našim očiam, zatiaľ čo ostatné citlivé časti sú skryté vo vnútri skriniek a v stene. Ako pri každom systéme, aj tu platí, že kvalita spracovania a použitých materiálov znižuje účinnosť odvádzania použitej vody znečistenej čistiacimi prostriedkami a zvyškami z kuchyne.
Aby potrubie zostalo čo najdlhšie neucpané, nesmie sa upchať zvyškami umytého ovocia a zeleniny alebo organickými zvyškami z nášho stola. Na tento účel je ideálnym ochrancom jednoduché sitko do drezu, z ktorého povrchu môžeme ľahko vybrať obsah a vyhodiť ho do koša. Pokročilejšou možnosťou je použitie špeciálnej brúsky, ktorá mechanicky rozdrví všetky nežiaduce prvky, ktoré sa dostali cez odtok a skončili v potrubí.

Príslušenstvo pre montáž drezu

Spôsob inštalácie drezu v kuchyni sa v praxi ukazuje ako veľmi dôležitý. Bezpečná a stabilná montáž drezu na skrinku alebo montáž do kuchynskej linky je predpokladom pohodlnej a bezpečnej práce, unesie veľkú hmotnosť príborov a riadu, ktoré sa v dreze hromadia.

Ďalším rovnako dôležitým aspektom je zabezpečenie 100 % vodotesnosti. Stačí malé nedopatrenie vo fáze utesnenia drezu a katastrofa je hotová! Voda bude postupne stekať po stene, čo sa dá len ťažko spozorovať, a následky úniku na seba nenechajú dlho čakať - vlhkosť v kombinácii s vysokými teplotami môže spôsobiť plesne a hnilobu na stene, nehovoriac o vytopení susedov.

pixel