Sifóny

( množstvo produktov: 4 )

Ako vybrať optimálny sifón pre drez?

Typ sifónu
Sifóny sa líšia konštrukciou a počtom odtokov. Druhý typ je bežnejší pre kuchynské drezy a vyznačuje sa oveľa vyššou účinnosťou odtoku a odolnosťou voči upchávaniu. Z hľadiska konštrukcie možno sifóny rozdeliť na jednoduché sifóny, t. j. také, pri ktorých sa odtok z misy pripája priamo k prvku U. Pod takýmto sifónom zvyčajne nie je miesto pre iné príslušenstvo (vzhľadom na jeho výšku). Druhým typom sifónu je tzv. plochý sifón. Zaberá menej miesta ako štandardný, pretože odtok z misy vedie vodorovne k stene a až potom k prvku U.


V závislosti od misiek v dreze možno sifóny rozdeliť na jednokomorové, jedenapolkomorové a dvojkomorové sifóny. Pre posledné dva typy sa najčastejšie používa rovnaký typ sifónu s nastaviteľnou výškou. Ak je drez vybavený prepadom, t. j. otvorom v stene komory, sifón by mal mať tiež prepadový systém.

Priemer odtoku

Pri výbere sifónu majte na pamäti priemer odtokov v dreze. Najbežnejšia veľkosť je dnes 3,5 palca. Pred kúpou sifónu je tiež dobré zmerať hrúbku drezu v mieste odtoku, pretože sifón určený pre oceľový drez má zvyčajne kratšiu upevňovaciu skrutku, takže nebude vhodný pre drez z iného materiálu, napríklad zo žuly.

Automatický alebo manuálny uzáver vody?

Štandardná zátka je jednoducho kôš s odtokovým sitkom, ktorý sa otvára a zatvára manuálne zatlačením alebo zdvihnutím.
Naproti tomu automatická zátka je nekomplikovaný mechanizmus (umiestnený pod drezom) na otváranie a zatváranie prepadu v mise pomocou gombíka alebo tlačidla, ktoré dvíha a spúšťa kôš s odtokovým sitkom. Výhodou tohto riešenia je, že odtok môžeme rýchlo zatvoriť alebo otvoriť jedným pohybom bez toho, aby sme si namočili ruky.
Pri jedenapolkomorových alebo dvojkomorových drezoch naopak automaticky zatvárame alebo otvárame len jednu, hlavnú komoru, a druhú ovládame ručne. Zátky sú odnímateľné, takže sa ľahko čistia. Ak je drez vybavený automatickou zátkou, má otvor na montáž gombíka, zvyčajne oproti batérii.

A čo pripojenie umývačky riadu?

To je pre majiteľov umývačiek riadu veľmi dôležité. Väčšina riešení dostupných na trhu a samozrejme v ponuke Completo.sk tento aspekt zohľadňuje, takže sifóny uľahčujú pripojenie tohto typu zariadenia bez zbytočných zásahov a dodatočných nákladov.

pixel