Termostatické batérie

( množstvo produktov: 21 )

Termostatické batérie majú mnoho výhod, sú úsporné, šetrné k životnému prostrediu, poskytujú pohodlie a bezpečnosť a vďaka svojim tvarom a dostupnosti v mnohých dizajnových líniách a farbách môžu byť skutočnou čerešničkou na torte nášho kúpeľňového interiéru.


Ak spočítame celkový čas, ktorý strávime v sprche počas roka čakaním na prúd vody s požadovanou teplotou, zistíme, že v skutočnosti strácame mnoho drahocenných minút života, alebo ešte horšie, hektolitre vody. Tieto dva aspekty sú najčastejšie rozhodujúcimi faktormi pre jediné správne rozhodnutie, a to vybrať si termostatickú batériu namiesto bežnej.


Termostatické batérie sú investíciou s odloženou platnosťou, pretože počiatočné vyššie obstarávacie náklady sa z dlhodobého hľadiska premietnu do zníženia spotreby elektrickej energie a vody až o 60 %. Tento nákup môže trochu zaťažovať vaše vrecko.

Ako funguje termostatická batéria?

Batéria alebo termostatická hlavica je zodpovedná za proces okamžitého miešania studenej a teplej vody, kým sa nedosiahne teplota určená používateľom. Celý proces trvá len niekoľko sekúnd a je prakticky nepostrehnuteľný, pretože voda po otvorení kohútika okamžite dosiahne nastavenú teplotu. Žiadne zbytočné čakanie, žiadne možné obarenie a žiadne snahy o nastavenie parametrov prietoku vody.


Okrem toho sú termostatické batérie ideálne do kúpeľní, kde nie sú výkyvy tlaku a teploty neobvyklé. Sú optimálnym riešením pre používateľov, ktorí využívajú výhody mestskej siete alebo kapacitnej akumulačnej nádrže. Stabilita a spoľahlivosť sú druhým menom termostatických batérií.
Tak ako pri všetkých veciach v tejto zbierke superlatívov, aj tu existujú obmedzenia. Inštalácia termostatickej batérie sa neodporúča pri používaní elektrického alebo plynového prietokového ohrievača vody alebo kombinovaného bojlera. Z akého dôvodu? Pretože v okamihu zapnutia prúdu termostat otvorí prívod teplej vody na maximum, v dôsledku čoho začne vykurovacie zariadenie pracovať maximálnymi otáčkami, teplota vody je oveľa vyššia, ako je požadované, takže aby sa zabránilo možnému obareniu a pre bezpečnosť kúpajúceho sa, termostat uzavrie prívod teplej vody a plameň kotla alebo ohrievača zhasne.


Veľmi dôležitá je aj správna inštalácia takejto vodovodnej batérie (ktorá je o niečo zložitejšia ako pri bežnej vodovodnej batérii) a potreba častejšieho čistenia filtrov a odstraňovania vodného kameňa z ventilu, ak je k dispozícii tzv. tvrdá voda. Termostatické batérie však nepochybne majú budúcnosť, pretože ich výhody výrazne prevažujú nad ich nedostatkami. V ponuke Completo.sk určite nájdete model vhodný pre vašu kúpeľňu!

pixel