Umývadlové sifóny

( množstvo produktov: 18 )

Sifóny sú jednou zo základných súčastí každého kanalizačného systému v našich domoch a bytoch, a to v kúpeľni aj v kuchyni. Ich hlavnou funkciou je odvádzať použitú vodu, ale rovnako dôležitou funkciou je chrániť naše interiéry pred nepríjemným zápachom z kanalizačného potrubia správnym profilovaním citlivých častí sifónu. Lapače sú vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné voči mechanickému poškodeniu, ako aj chemikáliám a vysokým teplotám. V závislosti od potreby a typu použitých armatúr sa sifóny inštalujú v mieste inštalácie umývadla, vane, sprchy alebo bidetu.

Sifóny do kúpeľne

Každý sifón plní rovnakú úlohu, ale v závislosti od účelu použitia sa líši veľkosťou, priemerom a vzhľadom, pretože odhalená časť odtoku má aj dekoratívny aspekt - v tomto prípade musí sifón plniť nielen úžitkovú, ale aj estetickú funkciu. Plastové sifóny sa zvyčajne používajú na zabudovanie, zatiaľ čo chrómové, oceľové, mosadzné alebo medené sifóny sa môžu použiť na čiastočnú alebo otvorenú inštaláciu. Výrobcovia sifónov ponúkajú kompletné sifónové súpravy (obsahujú všetky prvky potrebné na správnu inštaláciu, prispôsobené typu zmiešavača a zmiešavača, ku ktorému sa majú pripojiť) a tzv. polosifóny (dopĺňajúce odtok, ktorý poskytuje zmiešavač).

Sifóny - dostupné varianty

Na trhu sú k dispozícii rôzne typy sifónov, najbežnejšie sú fľašové a rúrkové. Fľašové sifóny (tzv. vertikálne) sa používajú najmä v malých miestnostiach, kde chceme ušetriť miesto, a ich názov je odvodený od jedného z prvkov zariadenia, ktorého základňu tvorí nádržka v tvare fľaše. Rúrkové sifóny (nazývané horizontálne) sú o niečo širšie a majú tvar písmena U, na rozdiel od podlhovastého tvaru pascí vo fľaši. V prípade zložitejších inštalačných situácií (napr. v budove pre telesne postihnutých) alebo architektonických požiadaviek môžeme použiť špecializované sifóny pre interiérový dizajn, kde je sifón určený ako dekoratívny prvok a často zdôrazňuje štýl interiéru, alebo skryté sifóny ukryté v stene.

Inštalácia sifónu

Pri inštalácii sifónu, ktorá nie je veľmi zložitá, je potrebné zohľadniť najmä dva aspekty: tesnosť spojov a presnú inštaláciu podľa odporúčaní a pokynov výrobcu. Okrem toho je dôležité zabezpečiť, aby bol okolo sifónu dostatočný voľný priestor na údržbu alebo nevyhnutne na opravy či neohlásené poruchy.
Prevádzka sifónov nepredstavuje žiadne osobitné ťažkosti a naším hlavným cieľom je zabrániť ich upchatiu. Na tento účel sa úspešne používajú špeciálne sitká, ktoré zadržia väčšinu nečistôt, a v prípade pochybností o priechodnosti inštalácie používame špeciálne čističe potrubia.

pixel