Vodovodné zátky a výpuste

( množstvo produktov: 8 )

V dobe starostlivosti o najvyššiu estetiku našich interiérov sa ako aktuálna javí otázka úhľadného a funkčného vzhľadu doplnkov a prvkov tvoriacich vrchol napr. vodovodných a kanalizačných inštalácií. Reč je o odtokoch v našich drezoch, umývadlách, vaniach a bidetoch. Môžu byť tiež atraktívne? Rozhodne áno, aj keď, ako vieme, komponenty odtokového systému väčšinou nie sú vidieť, prvkom, ktorý bezpochyby priťahuje pozornosť, je vypúšťacia zátka, ktorá má okrem svojej čisto dekoratívnej role za úlohu blokovať odtok vody, a zároveň ako konečná súčasť odtoku chráni naše interiéry pred nepríjemnými pachmi vychádzajúcimi z potrubia.

Okrem tradičných zátok sú najobľúbenejšie zátky typu Click-Clack a automatické zátky s vyťahovaním. Zátky Click-Clack stačí stlačiť, aby sa zátka zavrela, a znovu stlačiť, aby sa otvorila (nemajú žiadne mechanické časti). Táto varianta je najjednoduchšia a nenáročná na inštaláciu. Tieto zátky sa obvykle vyrábajú z pochrómovanej mosadze, ktorá je odolná proti korózii a navyše má antibakteriálne vlastnosti. Dodatočná chrómová vrstva tiež uľahčuje čistenie. Existujú zátky s prepadom a bez prepadu. Prepad slúži na ochranu miestnosti pred zaplavením pomocou otvoru v hornej časti umývadla alebo vane, ktorým prebytočná voda odteká do odtoku.

Automatické zátky s tiahlom, ako sa nazývajú, sa otvárajú a zatvárajú automaticky pomocou tiahla. Štandardná dĺžka tiahla je 65 cm, ale v ponuke sú aj dlhšie do 100 cm. Konštrukcia sifónu umožňuje otváranie a zatváranie odtoku pomocou páky alebo gombíka umiestneného na vonkajšej strane. Zvyšok systému zostáva neviditeľný.

V ponuke Completo.sk nájdete celé spektrum rôznych typov zátok, ktoré sa vyznačujú jednoduchosťou použitia, neprekonateľnou kvalitou a vysokou úrovňou estetiky. Ponúkame kompletné odtokové systémy Click-Clack, vaňové, umývadlové a bidetové sifóny, odtokové a prepadové súpravy a tradičné umývadlové zátky.


Pri výbere každého z týchto prvkov sa riaďte nielen ich vzhľadom, ale predovšetkým kvalitou. Všetky produkty z tohto radu v ponuke Completo.sk pochádzajú z výrobných liniek popredných výrobcov v obore, čo zaručuje použitie najlepších materiálov, špičkový dizajn a požadovanú funkčnosť a bezpečnosť používania. Ponúkame rozmanitosť materiálov, prevedení a farieb, rovnako ako univerzálnosť z hľadiska ich inštalácie. Nechávame na voľbe našich zákazníkov, či ich nainštalujú v nástennom, podomietkovom alebo podlahovom usporiadaní.

pixel