Zátky do umývadiel

( množstvo produktov: 13 )

Pri inštalácii umývadla musíme zabezpečiť vhodný odtok. Najdôležitejšie je, aby bol odolný a bezpečný. Na trhu a v ponuke Completo.sk je k dispozícii mnoho modelov umývadiel, a preto je veľa možností, ako si k nim vybrať zástrčku. Tradičné a najmenej komplikované sú obyčajné gumové zátky a takzvané Click-Clack alebo Push-Push zátky, pri ktorých sa uzavretie odtoku realizuje stlačením zátky. Ak ho chcete odblokovať, musíte ho znova stlačiť.

Automatická zátka, zátka Click-Clack, zátka Push-Open

Odvod vody v umývadle je mimoriadne dôležitý. Často je však potrebné ho uzavrieť. Riešením je automatická zátka umývadla. Ešte nedávno mali zátky valcovitý tvar z gumy, ktorý slúžil na zakrytie odtoku - dnes sú oveľa obľúbenejšie automatické zátky, ktoré sú zvyčajne súčasťou odtokovej súpravy. Používanie klasických zátok sa v súčasnosti prakticky obmedzuje na umývadlá v retro štýle. Automatická zátka je špeciálny ventil, ktorý sa zaskrutkuje do odtokového otvoru drezu. Z vonkajšej strany sú viditeľné len ozdobné prvky ozdobnej rozety a kupoly zátky. Väčšina tohto typu konštrukcie funguje na princípe mechanizmu Push-Open, čo znamená, že zatváranie a otváranie ventilu sa vykonáva zatlačením zátkového viečka.

Čo je dôležité pri kúpe automatickej zátky?

Väčšina vyrábaných drezov má štandardizovaný odtokový otvor, takže takmer všetky dostupné zátky sú vyrábané s ohľadom na túto veľkosť. Pred kúpou sa však oplatí skontrolovať, či má umývadlo skutočne rovnakú veľkosť odtoku. Je tiež veľmi dôležité, aby zátka zodpovedala dizajnu umývadla. Pre umývadlá s prepadom sa používajú iné zátky ako pre umývadlá bez prepadu. Účelom prvého je zabrániť náhodnému vyliatiu vody cez okraj umývadla (napr. ak zabudnete zavrieť kohútik). Prepadový otvor musí byť spojený s odtokom špeciálnou rúrkou, na ktorú potrebujete automatickú zátku vybavenú špeciálnou prípojkou.

pixel