Zmiešavacie batérie

( množstvo produktov: 2 )

Kuchynskú batériu spoznáte podľa rukoväte, ktorá sa zvyčajne nachádza na boku batérie a ktorou sa reguluje teplota vody.

Do domácností sa čoraz častejšie inštalujú zmiešavacie batérie, známe aj ako jednopákové batérie. Teplota a prietok vody vytekajúcej z výtoku takejto miešačky sa reguluje zmenou uhla páky (rukoväte) miešačky vzhľadom na pozdĺžnu os telesa miešačky. Čím vyššie je páka zdvihnutá, tým väčší je prietok vody z výtoku. Spustením páky sa zníži prietok vody. Páka v najnižšej polohe uzavrie prietok vody zo systému.

V inštalácii vybavenej zmiešavacími batériami je spotreba vody o 15-30 % nižšia ako v inštalácii s tradičnými dvojventilovými batériami. Preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre inštaláciu sprchovej batérie alebo pre použitie podobného dizajnu pri umývadle alebo kuchynskom dreze.

Zmiešavacie batérie sa najlepšie inštalujú do plastových inštalácií, pretože na ich vnútornom povrchu sa netvorí vodný kameň. Vďaka tomu je menej často potrebné opravovať umývadlovú alebo drezovú batériu založenú na tejto technológii. Tlak v systéme sa môže pohybovať od 0,5 do 6 barov. Maximálna teplota teplej vody by nemala presiahnuť 90 stupňov. Pred batériu je dobré nainštalovať filter, pretože aj malé ostré znečistenie môže poškodiť hlavicu vo vnútri telesa batérie.

Väčšina batérií ponúkaných Completo.sk je k dispozícii s batériou. Či už chcete mať model vystavený na viditeľnom mieste alebo skrytý v stene, máte k dispozícii širokú škálu dizajnov a možností inštalácie, aby ste vždy dosiahli jednotný celok.

pixel